...Tajemství Jadranu...

  Úvod   

  Obsah   

  Nákupní podmínky   

  Koupit   

  Kontakt

Kreiner-diver.cz 


(aktualizováno 7.2.2006)

Průvodce potápěčů po vracích chorvatského Jadranu

"...Tato kniha obsahuje dosud nezpracované téma. Svým pojetím ve formě průvodce je určena především potápěčům, kteří v ní naleznou veškeré potřebné údaje o místech vhodných k potápění a podmínkách moře. Nechybí ani zajímavé podrobnosti, jež při potápění stojí za pozornost.
Věříme však, že kniha uchvátí i jiné čtenáře, zajímající se o vraky na východním pobřeží Jadranu, nebo pak ty, kteří studují námořní dějiny, neboť v ní objeví celou řadu údajů o významných hlubinných nálezech, o osudech jednotlivých lodí a místech, kde ztroskotaly.
Milovníci letectví a historikové se v ní mohou dočíst o osudech některých letadel, jež skončily na dně Jadranu ve válečném víru druhé světové války...
...Základním měřítkem pro výběr lodí zobrazených v této publikaci byla jejich historická hodnota a zajímavost.
Jsou zde zastoupeny vraky, k nimž je potápění velmi náročné, především z důvodu velké hloubky. Dále lodě, nacházející se v chráněných oblastech, což znamená, že potápění v této lokalitě lze realizovat pouze se speciálním dozorem. Nakonec jsou zde popsány lodě a letadla, jejichž dosažení není těžké ani pro začátečníky, kteří se teprve seznamují s tajemstvím podmořského světa. Většina těchto lokalit je mezi potápěči zajímajícími se o vraky, velmi populární..."

(z úvodu autora)

V knize je celkem 24 podrobně popsaných vraků letadel a lodí - jak dávných plachetnic, tak moderních bitevních lodí - (viz. obsah.)
Úvodem je zde dvoustránkový obrázek toho, jak dnes vrak vypadá.
Nechybí ani mapka s přesnou polohou. (ukázka)
Dále jsou zde uvedené základní technická data lodi a údaje potřebné pro plánování ponoru - hloubka, mořské proudy, viditelnost a další. (ukázka)
První kapitolou o každém vraku je historie jak samotného plavidla, tak okolností - válek, které vedli ke ztroskotání. (ukázka)
Pokud je známo, tak je dále podrobně popsáno ztroskotání. (ukázka)
Další je pak kapitola o současném stavu vraku a podmínkách potápění. Je zde podrobně popsáno, co a kde je zajímavého k vidění, ale i informace, na co je třeba dát si pozor. (ukázka)
Ke každému vraku je připojeno mnoho fotografii - jak dobové fotografie, nebo skici, tak kvalitní podmořské fotky ze současnosti. (ukázka)
Také jsou zde uvedené důležité informace, jako třeba, který vrak je chráněnou památkou a jaké musí dodržovat potápěč pravidla. (ukázka)
V závěru knihy jsou podrobně popsány podmínky potápění v Chorvatsku. Zákonné předpisy, pravidla chování, důležité rady pro potápění k vrakům apod.

Kniha je velkého formátu - A4,
má 196 stran
a obsahuje vice než 350 barevných fotografií nebo kreseb.

Kniha je k dostání ve vybraných prodejnách s potápěčskou tematikou
nebo ji můžete koupit přímo na těchto stránkách.

POZOR NOVÁ CENA!
Od letošního roku zaplatíte za knihu pouze 390,- Kč !
(330,- Kč za knihu včetně DPH + poštovné 60,-Kč)

Pokud chcete vědět víc, pokračujte na obsah nebo koupit


Počítadlo od 18.8.05

© 2010 Ladislav Kreiner, Vít Žíla